Standings

Men
1. NAASZ Cameron
USA
3000.000
2. CROXALL Scott
CAN
2337.500
3. DUNNE Maxwell
USA
2272.500
4. MORIARITY Dean
CAN
2115.000
5. DALLAGO Marco
AUT
2088.500
6. DUGERDIL Tristan
FRA
1325.000
7. DE PAOLI Jim
SUI
1290.000
8. CROXALL Kyle
CAN
1195.000
9. BERGESON Daniel
USA
1160.000
10. BOUVET-MORRISSETTE Guillaume
CAN
1012.500
Women
1. LEGERE Jacqueline
CAN
2450.000
2. TRUNZO Amanda
USA
2300.000
3. TREPANIER Myriam
CAN
1950.000
4. TOPOLNISKY Elaine
CAN
1450.000
5. O'KEEFE Sydney
USA
1410.000
6. PLANTE Maxie
CAN
1380.000
7. KAJAH Tamara
CAN
1360.000
8. LUNDQUIST Sadie
USA
1080.000
9. RANGEON Sandrine
FRA
1040.000
10. YAMAMOTO Junko
JPN
1030.000
Juniors
1. LAHTI Mirko
FIN
2000.000
2. SAARINEN Joni
FIN
1600.000
3. NADEAU Samuel
CAN
1600.000
4. BARRAU Martin
FRA
1400.000
5. KOSNAR Václav
CZE
1050.000
6. SAUREN Jesse
FIN
1040.000
7. SEVO Petar
NED
950.000
8. MURLYCHKIN Dmitriy
RUS
950.000
9. ISAAC Oliver
CAN
860.000
10. HOHL Maximilian
AUT
720.000
Men
1. NAASZ Cameron
USA
3600.000
2. CROXALL Scott
CAN
2737.500
3. DUNNE Maxwell
USA
2562.500
4. MORIARITY Dean
CAN
2175.000
5. DALLAGO Marco
AUT
2126.500
6. DUGERDIL Tristan
FRA
1475.000
7. DE PAOLI Jim
SUI
1350.000
8. CROXALL Kyle
CAN
1243.000
9. BERGESON Daniel
USA
1240.000
10. BOUVET-MORRISSETTE Guillaume
CAN
1041.500
Women
1. LEGERE Jacqueline
CAN
2810.000
2. TRUNZO Amanda
USA
2430.000
3. TREPANIER Myriam
CAN
2240.000
4. TOPOLNISKY Elaine
CAN
2050.000
5. PLANTE Maxie
CAN
1620.000
6. KAJAH Tamara
CAN
1620.000
7. O'KEEFE Sydney
USA
1610.000
8. RANGEON Sandrine
FRA
1402.500
9. YAMAMOTO Junko
JPN
1295.000
10. MORAND Anaïs
SUI
1190.000
Juniors
1. LAHTI Mirko
FIN
3000.000
2. SAARINEN Joni
FIN
2520.000
3. BARRAU Martin
FRA
1800.000
4. KOSNAR Václav
CZE
1770.000
5. NADEAU Samuel
CAN
1600.000
6. SEVO Petar
NED
1560.000
7. ISAAC Oliver
CAN
1410.000
8. CALLEGARI Lorenzo
CAN
1120.000
9. MURLYCHKIN Dmitriy
RUS
1100.000
10. SAUREN Jesse
FIN
1040.000
Men
1. DUGERDIL Tristan
FRA
435.000
2. NAASZ Cameron
USA
400.000
3. TARU Mark
EST
357.500
4. DALLAGO Marco
AUT
338.500
5. DE PAOLI Jim
SUI
330.000
6. TITOV German
RUS
320.500
7. DUNNE Maxwell
USA
312.500
8. NOVOZHILOV Denis
RUS
295.000
9. CROXALL Kyle
CAN
275.000
10. CROXALL Scott
CAN
237.500
Women
1. RANGEON Sandrine
FRA
362.500
2. CHOUINARD Jeanne
CAN
250.000
3. WINDISCH Veronika
AUT
250.000
4. BUESCH Katrina
GER
245.000
5. NOË Michelle
NED
200.000
6. OJAPALO Camilla
FIN
200.000
7. TOPOLNISKY Elaine
CAN
200.000
8. LOPINSKA Emilia
POL
185.000
9. BLOMBERG Alicia
CAN
150.000
10. MORAND Anaïs
SUI
150.000
Men
1. DUNNE Maxwell
USA
1800.000
2. NAASZ Cameron
USA
1750.000
3. CROXALL Scott
CAN
1712.500
4. DALLAGO Marco
AUT
1233.500
5. WITTY Dan
USA
800.000
6. DUGERDIL Tristan
FRA
725.000
7. DE PAOLI Jim
SUI
690.000
8. BERGESON Daniel
USA
645.000
9. TARU Mark
EST
582.000
10. KLINTRUP Paavo
FIN
555.000
Women
1. TRUNZO Amanda
USA
1800.000
2. LEGERE Jacqueline
CAN
1450.000
3. OJAPALO Camilla
FIN
1130.000
4. RANGEON Sandrine
FRA
1110.000
5. WINDISCH Veronika
AUT
1110.000
6. O'KEEFE Sydney
USA
960.000
7. TOPOLNISKY Elaine
CAN
850.000
8. TREPANIER Myriam
CAN
790.000
9. KAJAH Tamara
CAN
660.000
10. PLANTE Maxie
CAN
560.000
Juniors
1. SAARINEN Joni
FIN
1600.000
2. LAHTI Mirko
FIN
1000.000
3. KOSNAR Václav
CZE
960.000
4. BARRAU Martin
FRA
800.000
5. SAUREN Jesse
FIN
800.000
6. SEVO Petar
NED
770.000
7. HOHL Maximilian
AUT
720.000
8. DUTRUEL Leo
FRA
710.000
9. MURLYCHKIN Dmitriy
RUS
650.000
10. ISAAC Oliver
CAN
650.000
Men
1. MORIARITY Dean
CAN
1875.000
2. NAASZ Cameron
USA
1850.000
3. CROXALL Scott
CAN
1025.000
4. DALLAGO Marco
AUT
893.000
5. DUNNE Maxwell
USA
762.500
6. DUGERDIL Tristan
FRA
750.000
7. CROXALL Kyle
CAN
698.000
8. DE PAOLI Jim
SUI
660.000
9. BERGESON Daniel
USA
595.000
10. BOUVET-MORRISSETTE Guillaume
CAN
562.500
Women
1. TREPANIER Myriam
CAN
1450.000
2. LEGERE Jacqueline
CAN
1360.000
3. TOPOLNISKY Elaine
CAN
1200.000
4. PLANTE Maxie
CAN
1060.000
5. KAJAH Tamara
CAN
960.000
6. LUNDQUIST Sadie
USA
940.000
7. YAMAMOTO Junko
JPN
790.000
8. BUESCH Katrina
GER
715.000
9. O'KEEFE Sydney
USA
650.000
10. MORAND Anaïs
SUI
640.000
Juniors
1. LAHTI Mirko
FIN
2000.000
2. NADEAU Samuel
CAN
1600.000
3. BARRAU Martin
FRA
1000.000
4. SAARINEN Joni
FIN
920.000
5. KOSNAR Václav
CZE
810.000
6. SEVO Petar
NED
790.000
7. ISAAC Oliver
CAN
760.000
8. CALLEGARI Lorenzo
CAN
620.000
9. MURLYCHKIN Dmitriy
RUS
450.000
10. SCHREIFELS alex
USA
450.000