Russian Championships

Information

ATSX 100
100
Date February 1, 2020
Location Patriot Park Moscow,
RUS
Invitation

Official Results

Rank Name Nation Points
1. NOVOZHILOV Denis
RUS
100.000
2. TITOV German
RUS
90.000
3. TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
80.000
4. NYMARK Max
FIN
70.000
5. LAHTI Mirko
FIN
65.000
6. KRYUKOV Pavel
RUS
60.000
7. IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
55.000
8. ROMANOV Filipp
RUS
50.000
9. ZHIGALOV Aleksey
RUS
45.000
10. PETKEVICS Janis
LAT
40.000
11. ANTIPOV Andrey
RUS
37.500
12. DROBISHEV Denis
BLR
35.000
13. TOLVANEN Antti
FIN
32.500
14. KUEFFER Bernhard
SUI
30.000
15. KROKHIN maxim
SWE
29.000
16. ZAKHAROV Nikolay
RUS
28.000
17. STECENKO Leon
Junior 2019/2020
RUS
27.000
18. LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
26.000
19. SEMENOV Dmitriy
RUS
25.000
20. PASHUK Viachaslau
BLR
24.000
21. KURSHEV Vladislav
RUS
23.000
22. SIUSKIN Pavel
BLR
22.000
23. MANZHUKOV Amir
RUS
21.000
24. KRASAVIN Andrei
RUS
20.000
25. ISHKIL'DIN Azat
RUS
19.500
26. PANOV Andrey
RUS
19.000
27. GAINUTDINOV Ruslan
RUS
18.500
28. KUSHNEREV Roman
Junior 2019/2020
RUS
18.000
29. VASILEV Roman
Junior 2019/2020
RUS
17.500
30. KONOVALOV Sergey
RUS
17.000
31. AEGERTER Paul
RSA
16.500
32. VASILCHENKO Artem
RUS
16.000
33. GAINUTDINOV Rustem
Junior 2019/2020
RUS
15.750
34. CHUMAROV Pavel
RUS
15.500
Rank Name Nation Points
1. ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT
100.000
2. SENOTRUSOVA Victoria
RUS
90.000
3. LELDE Malina
LAT
80.000
4. LEUSHINA Tatyana
RUS
70.000
5. ILATOVSKAIA Svetlana
RUS
65.000
6. BELIAKINA Anastasia
Junior 2019/2020
RUS
60.000

Registrations

Pos Name Nation Reason
1 AEGERTER Paul
RSA
2 ALANIKULA jesse
FIN
3 ANTIPOV Andrey
RUS
4 BARANOV Vasily
RUS
5 BAZHENOV Aleksandr
RUS
6 CHUMAROV Pavel
RUS
7 DROBISHEV Denis
BLR
8 ERMAKOV Kirill
RUS
9 ERMAKOV Grigoriy
RUS
10 GAINUTDINOV Ruslan
RUS
11 GAINUTDINOV Rustem
Junior 2019/2020
RUS
12 GORBACHEV Sergey
RUS
13 ISHKIL'DIN Azat
RUS
14 IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
15 KHAKIMULLIN Kirill
RUS
16 KONOVALOV Sergey
RUS
17 KRASAVIN Andrei
RUS
18 KROKHIN maxim
SWE
19 KRYUKOV Pavel
RUS
20 KUEFFER Bernhard
SUI
21 KURSHEV Vladislav
RUS
22 KUSHNEREV Roman
Junior 2019/2020
RUS
23 LAHTI Mirko
FIN
24 LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
25 MANZHUKOV Amir
RUS
26 NOVOZHILOV Denis
RUS
27 NYMARK Max
FIN
28 PANOV Andrey
RUS
29 PASHUK Viachaslau
BLR
30 PAUSHOK Timofey
RUS
31 PETKEVICS Janis
LAT
32 ROMANOV Filipp
RUS
33 SEMENOV Dmitriy
RUS
34 SIUSKIN Pavel
BLR
35 SOKOLOV Mikhail
RUS
36 STECENKO Leon
Junior 2019/2020
RUS
37 STETSA Yulian
RUS
38 TITOV German
RUS
39 TOLVANEN Antti
FIN
40 TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
41 VASILCHENKO Artem
RUS
42 VASILEV Daniil
RUS
43 VASILEV Roman
Junior 2019/2020
RUS
44 ZAKHAROV Nikolay
RUS
45 ZHIGALOV Aleksey
RUS
46 МИХАИЛ Чарин
Junior 2019/2020
RUS
Pos Name Nation Reason
1 BELIAKINA Anastasia
Junior 2019/2020
RUS
2 ILATOVSKAIA Svetlana
RUS
3 LELDE Malina
LAT
4 LEUSHINA Tatyana
RUS
5 MORAND Anaïs
SUI
6 SENOTRUSOVA Victoria
RUS
7 VORONOVA Ekaterina
Junior 2019/2020
RUS
8 ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT
Pos Name Nation Reason
1 BELIAKINA Anastasia
Junior 2019/2020
RUS
2 GAINUTDINOV Rustem
Junior 2019/2020
RUS
3 IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
4 KUSHNEREV Roman
Junior 2019/2020
RUS
5 LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
6 STECENKO Leon
Junior 2019/2020
RUS
7 TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
8 VASILEV Roman
Junior 2019/2020
RUS
9 VORONOVA Ekaterina
Junior 2019/2020
RUS
10 ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT