Praloup

Information

ATSX 500
500
Date January 9-11, 2020
Location Pra-Loup,
FRA
Invitation
Welcome Letter

Official Results

Rank Name Nation Points
1. NAASZ Cameron
USA
500.000
2. DALLAGO Luca
AUT
450.000
3. BRAUN Kilian
SUI
400.000
4. MURLYCHKIN Dmitriy
RUS
350.000
5. DUGERDIL Tristan
FRA
325.000
6. SCHRAM Jack
USA
300.000
7. GRAF Florian
AUT
275.000
8. NAKARI Leevi
Junior 2019/2020
FIN
250.000
9. NOVOZHILOV Denis
RUS
225.000
10. KOSNAR Václav
CZE
200.000
11. JOHNSON Matt
USA
187.500
12. AUBRECHT Tj
USA
175.000
13. TOLVANEN Antti
FIN
162.500
14. GUOLLA Daniel
CAN
150.000
15. ROMANO Michael
CAN
145.000
16. KÄÄRIÄINEN Petri
FIN
140.000
17. DALLAGO Marco
AUT
135.000
18. LAHTI Mirko
FIN
130.000
19. DE PAOLI Jim
SUI
125.000
20. ENGLER Luca
GER
120.000
21. TITOV German
RUS
115.000
22. NYMARK Max
FIN
110.000
23. THORNTON Kirk
USA
105.000
24. OINONEN Juho
FIN
100.000
25. OUDES Jakub
CZE
97.500
26. URBAN Michael
CZE
95.000
27. GOULET GARNEAU Laurent
CAN
92.500
28. GRUS Jiří
CZE
90.000
29. SUZUKI Masahito
JPN
87.500
30. WORLING Robin
GBR
85.000
31. KAUTTO Joonas
FIN
82.500
32. VAN WIJHE Richard
SWE
80.000
33. MERZ Patrik
SUI
78.750
34. KAWAHARA Matt
USA
77.500
35. SWANSON Andrew
USA
76.250
36. TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
75.000
37. JOHANSSON Michael
SWE
71.250
38. KULLAA Tuomas
FIN
70.000
39. RICHALET-CHAUDEUR THEO
Junior 2019/2020
FRA
68.750
40. MERLINO Jonathan
FRA
67.500
41. SAARINEN Joni
FIN
66.250
42. NADEAU Maxime
CAN
65.000
43. PETKEVICS Janis
LAT
63.750
44. NAHLOVSKY Martin
CZE
62.500
45. LANGEGGER Benedikt
AUT
61.250
46. DUFOUR Valentin
SUI
60.000
47. MILINKOVIC Eric
CAN
58.750
48. DOCHERTY Justin
GER
57.500
49. RENAUD Shayne
CAN
56.250
50. SAUREN Jesse
FIN
55.000
51. IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
53.750
52. VAUHKONEN Valtteri
Junior 2019/2020
FIN
52.500
53. MIAUTON Eric
SUI
51.250
54. KUEFFER Bernhard
SUI
50.000
55. VAUHKONEN Elias
Junior 2019/2020
FIN
49.500
56. VARIN Nicolas
FRA
49.000
57. CALLEGARI Lorenzo
CAN
48.500
58. HOFFMANN Michael
GER
48.000
59. AEGERTER Paul
RSA
47.500
60. KARTTUNEN Jarno
FIN
47.000
61. CZIRJÁK Áron
Junior 2019/2020
HUN
46.500
62. CHICO Aurélien
FRA
46.000
63. HOMMA Jeff Koichi
JPN
45.500
64. SJÖMAN Samuel
FIN
45.000
65. KNECHT Pierre-Charles
SUI
44.500
66. ORIAT Jerome
FRA
44.000
67. LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
43.500
68. MISKALA Veeti
Junior 2019/2020
FIN
43.000
69. REINISCH David
AUT
42.500
70. BALTAVICS Armands
LAT
42.000
71. RUIJSCH Matthijs
NED
41.500
72. STREIKIS Rihards
LAT
41.000
73. LUCKENEDER Gregor
AUT
40.500
74. BERETTA Alexandre
IRL
40.000
75. LUPI Romain
FRA
39.500
76. POIRIER Mathieu
FRA
39.000
77. MERSALI Tarik
FRA
38.500
78. FAVALIER matthieu
FRA
38.000
79. NETTEN Antonio
NED
37.500
80. OKI Yoshihiro
JPN
37.000
Rank Name Nation Points
1. LEGERE Jacqueline
CAN
500.000
2. TRUNZO Amanda
USA
450.000
3. MORAND Anaïs
SUI
400.000
4. SENOTRUSOVA Victoria
RUS
350.000
5. WINDISCH Veronika
AUT
325.000
6. TREPANIER Myriam
CAN
300.000
7. MEUWISSEN Tamara
USA
275.000
8. ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT
250.000
9. SYNOWIEC Małgorzata
Junior 2019/2020
POL
225.000
10. CONDROYER Amandine
FRA
200.000
11. LEUSHINA Tatyana
RUS
187.500
12. CHAPPUIS Pauline
SUI
175.000
13. SCHNEIDER Virginie
BEL
162.500
14. MONNERON Mathilde
FRA
150.000
15. KECK Barbie
USA
145.000
16. ILATOVSKAIA Svetlana
RUS
140.000
17. LOBOT cyrille
FRA
135.000
18. SLACK Amber
USA
130.000
Rank Name Nation Points
1. RICHALET-CHAUDEUR Arthur
FRA
500.000
2. NAKARI Leevi
FIN
450.000
3. RICHALET-CHAUDEUR THEO
FRA
400.000
4. CARVALHEIRO Filipe
SUI
350.000
5. IVANOV Vladislav
RUS
325.000
6. VAUHKONEN Elias
FIN
300.000
7. LIBERT Guillaume
FRA
275.000
8. TUTARIKOV Egor
RUS
250.000
9. VAUHKONEN Valtteri
FIN
225.000
10. ZONNE Justīne
LAT
200.000
11. MISKALA Veeti
FIN
187.500
12. CZIRJÁK Áron
HUN
175.000
13. KEVIN David
SUI
162.500
14. KOSNAR Aleš
CZE
150.000
15. SYNOWIEC Małgorzata
POL
145.000
16. KELLER Emerick
FRA
140.000
17. FORT Arthur
FRA
135.000
18. BOHN Matthieu
FRA
130.000
19. SERELE MARVIN
FRA
125.000
20. VAN WIJK marvin
NED
120.000

Registrations

Pos Name Nation Reason
1 AEGERTER Paul
RSA
2 AUBRECHT Tj
USA
3 BALTAVICS Armands
LAT
4 BERETTA Alexandre
IRL
5 BRAUN Kilian
SUI
6 CABRERA Vincent
FRA
7 CALLEGARI Lorenzo
CAN
8 CHICO Aurélien
FRA
9 CROAL Nickolas
USA
10 CZIRJÁK Áron
Junior 2019/2020
HUN
11 DALLAGO Luca
AUT
12 DALLAGO Marco
AUT
13 DE PAOLI Jim
SUI
14 DOCHERTY Justin
GER
15 DUFOUR Valentin
SUI
16 DUGERDIL Tristan
FRA
17 ENGLER Luca
GER
18 FAVALIER matthieu
FRA
19 GOULET GARNEAU Laurent
CAN
20 GRAF Florian
AUT
21 GRUS Jiří
CZE
22 GUOLLA Daniel
CAN
23 HOFFMANN Michael
GER
24 HOMMA Jeff Koichi
JPN
25 IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
26 JOHANSSON Michael
SWE
27 JOHNSON Matt
USA
28 KÄÄRIÄINEN Petri
FIN
29 KARTTUNEN Jarno
FIN
30 KAUTTO Joonas
FIN
31 KAWAHARA Matt
USA
32 KNECHT Pierre-Charles
SUI
33 KOSNAR Václav
CZE
34 KUEFFER Bernhard
SUI
35 KULLAA Tuomas
FIN
36 LAHTI Mirko
FIN
37 LANGEGGER Benedikt
AUT
38 LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
39 LUCKENEDER Gregor
AUT
40 LUPI Romain
FRA
41 MERLINO Jonathan
FRA
42 MERSALI Tarik
FRA
43 MERZ Patrik
SUI
44 MIAUTON Eric
SUI
45 MILINKOVIC Eric
CAN
46 MISKALA Veeti
Junior 2019/2020
FIN
47 MURLYCHKIN Dmitriy
RUS
48 NAASZ Cameron
USA
49 NADEAU Maxime
CAN
50 NAHLOVSKY Martin
CZE
51 NAKARI Leevi
Junior 2019/2020
FIN
52 NETTEN Antonio
NED
53 NOVOZHILOV Denis
RUS
54 NYMARK Max
FIN
55 OINONEN Juho
FIN
56 OKI Yoshihiro
JPN
57 ORIAT Jerome
FRA
58 OUDES Jakub
CZE
59 PETKEVICS Janis
LAT
60 POIRIER Mathieu
FRA
61 REINISCH David
AUT
62 RENAUD Shayne
CAN
63 RICHALET-CHAUDEUR THEO
Junior 2019/2020
FRA
64 ROMANO Michael
CAN
65 RUIJSCH Matthijs
NED
66 SAARINEN Joni
FIN
67 SAUREN Jesse
FIN
68 SCHRAM Jack
USA
69 SJÖMAN Samuel
FIN
70 STREIKIS Rihards
LAT
71 SUZUKI Masahito
JPN
72 SWANSON Andrew
USA
73 THORNTON Kirk
USA
74 TITOV German
RUS
75 TOLVANEN Antti
FIN
76 TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
77 URBAN Michael
CZE
78 VAN WIJHE Richard
SWE
79 VAN WIJK marvin
Junior 2019/2020
NED
80 VARIN Nicolas
FRA
81 VAUHKONEN Elias
Junior 2019/2020
FIN
82 VAUHKONEN Valtteri
Junior 2019/2020
FIN
83 WORLING Robin
GBR
Pos Name Nation Reason
1 BOHN Matthieu
Junior 2019/2020
FRA
2 CARVALHEIRO Filipe
Junior 2019/2020
SUI
3 CZIRJÁK Áron
Junior 2019/2020
HUN
4 FORT Arthur
Junior 2019/2020
FRA
5 IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
6 KELLER Emerick
Junior 2019/2020
FRA
7 KEVIN David
Junior 2019/2020
SUI
8 KOSNAR Aleš
Junior 2019/2020
CZE
9 LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
10 MISKALA Veeti
Junior 2019/2020
FIN
11 NAKARI Leevi
Junior 2019/2020
FIN
12 RICHALET-CHAUDEUR Arthur
Junior 2019/2020
FRA
13 RICHALET-CHAUDEUR THEO
Junior 2019/2020
FRA
14 SERELE MARVIN
Junior 2019/2020
FRA
15 SYNOWIEC Małgorzata
Junior 2019/2020
POL
16 TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
17 VAN WIJK marvin
Junior 2019/2020
NED
18 VAUHKONEN Elias
Junior 2019/2020
FIN
19 VAUHKONEN Valtteri
Junior 2019/2020
FIN
20 ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT