Judenburg

Information

ATSX 500
500
Date December 27/28, 2019
Location Judenburg,
AUT
Website
Invitation
Welcome Letter

Official Results

Rank Name Nation Points
1. DALLAGO Marco
AUT
500.000
2. DALLAGO Luca
AUT
450.000
3. URBAN Michael
CZE
400.000
4. TITOV German
RUS
350.000
5. NOVOZHILOV Denis
RUS
325.000
6. BRAUN Kilian
SUI
300.000
7. IULIANELLO Michael
USA
275.000
8. KOSNAR Václav
CZE
250.000
9. MURLYCHKIN Dmitriy
RUS
225.000
10. KORZESTANSKI Lukasz
POL
200.000
11. ENGLER Luca
GER
187.500
12. KUEFFER Bernhard
SUI
175.000
13. TOLVANEN Antti
FIN
162.500
14. DE PAOLI Jim
SUI
150.000
15. DUGERDIL Tristan
FRA
145.000
16. NAKARI Leevi
Junior 2019/2020
FIN
140.000
17. AUBRECHT Tj
USA
135.000
18. MERZ Patrik
SUI
130.000
19. GRAF Florian
AUT
125.000
20. ROMANOV Filipp
RUS
120.000
21. RICHALET-CHAUDEUR THEO
Junior 2019/2020
FRA
115.000
22. SCHRAM Jack
USA
110.000
23. CROAL Nickolas
USA
105.000
24. ANTALOVIC Jan
Junior 2019/2020
AUT
100.000
25. KAUTTO Joonas
FIN
97.500
26. WORLING Robin
GBR
95.000
27. GRUBER Florian
GER
92.500
28. SUZUKI Masahito
JPN
90.000
29. GOULET GARNEAU Laurent
CAN
87.500
30. THORNTON Kirk
USA
85.000
31. JOHNSTONE Kale
USA
82.500
32. DUFOUR Valentin
SUI
80.000
33. MERLINO Jonathan
FRA
78.750
34. SAARINEN Joni
FIN
77.500
35. GROCHOWICZ Robert
POL
76.250
36. GRUS Jiří
CZE
75.000
37. LANGEGGER Benedikt
AUT
71.250
38. NADEAU Maxime
CAN
70.000
39. TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
68.750
40. KÄRKI Petteri
FIN
67.500
41. MILINKOVIC Eric
CAN
66.250
42. SJÖMAN Matias
FIN
65.000
43. OUDES Jakub
CZE
63.750
44. CALLEGARI Lorenzo
CAN
62.500
45. SJÖMAN Samuel
FIN
61.250
46. BÖHME Jannik
GER
60.000
47. HOFFMANN Michael
GER
58.750
48. LUCKENEDER Gregor
AUT
57.500
49. SWANSON Andrew
USA
56.250
50. VILEN Jani
FIN
55.000
51. IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
53.750
52. HOMMA Jeff Koichi
JPN
52.500
53. WORLING Andrew
Junior 2019/2020
GBR
51.250
54. NAHLOVSKY Martin
CZE
50.000
55. MIAUTON Eric
SUI
49.500
56. BERX Giel
BEL
49.000
57. OLAERTS Maarten
BEL
48.500
58. ORIAT Jerome
FRA
48.000
59. KRAINER Karl Leopold
AUT
47.500
60. SHIGERU mori
JPN
47.000
61. BÄCHER Julius
Junior 2019/2020
AUT
46.500
62. LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
46.000
63. TUONONEN Jarkka
FIN
45.500
64. OLLIKAINEN Linus
Junior 2019/2020
FIN
45.000
65. SCIBOZ Kevin
SUI
44.500
66. VAUHKONEN Elias
Junior 2019/2020
FIN
44.000
67. MISKALA Veeti
Junior 2019/2020
FIN
43.500
68. KIRSCH Lukas
Junior 2019/2020
GER
43.000
69. KNECHT Pierre-Charles
SUI
42.500
70. SKLENIČKA Jindřich
CZE
42.000
71. REINISCH David
AUT
41.500
72. MAJEWSKI Stanisław
Junior 2019/2020
POL
41.000
73. SAITO Yu
JPN
40.500
74. KRAINER-BIDOVEC Michael
AUT
40.000
75. KOSNAR Aleš
Junior 2019/2020
CZE
39.500
76. RUIJSCH Matthijs
NED
39.000
77. HALBEISEN Patrik
AUT
38.500
78. SCARSINI Diego
ITA
38.000
79. NETTEN Antonio
NED
37.500
80. BUKOVAC Karlo
Junior 2019/2020
CRO
37.000
81. BELICZYNSKI Konrad
POL
36.500
82. WENTER Björn
ITA
36.000
83. BERETTA Alexandre
IRL
35.500
84. KURZENDÖRFER Julian
GER
35.000
85. LUPI Romain
FRA
34.500
86. AEGERTER Paul
RSA
34.000
87. MARESCH Laurids
AUT
33.500
88. YOH Kitajima
JPN
33.000
89. MOUHSINE Yassine
MAR
32.500
90. MIZERA Patrik
CZE
32.000
91. ROUSSEAU Ruud
NED
31.500
92. GATIS Epners
LAT
31.000
93. SIRBU Filip
ROU
30.500
IVANOV Philip
Junior 2019/2020
AUT
-
KELEKIS Léo

Junior 2019/2020
FRA
-
PANOV Andrey
RUS
-
SAJKO Piotr
POL
-
SYOUTA hosokawa
JPN
-
ZEILE Tomass
LAT
-
Rank Name Nation Points
1. MORAND Anaïs
SUI
500.000
2. TRUNZO Amanda
USA
450.000
3. WINDISCH Veronika
AUT
400.000
4. ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT
350.000
5. LEGERE Jacqueline
CAN
325.000
6. SYNOWIEC Małgorzata
Junior 2019/2020
POL
300.000
7. CONDROYER Amandine
FRA
275.000
8. SENOTRUSOVA Victoria
RUS
250.000
9. LEUSHINA Tatyana
RUS
225.000
10. YAKOVLEVA Alina
RUS
200.000
11. VORONOVA Ekaterina
Junior 2019/2020
RUS
187.500
12. ZENZ Alice
AUT
175.000
13. SEPPA Kristi
EST
162.500
14. RENAUD Clémence
CAN
150.000
15. KECK Barbie
USA
145.000
16. MRŇOVÁ Petra
CZE
140.000
17. PFLUGOVÁ Karolína
CZE
135.000
CHAPPUIS Pauline
SUI
-
Rank Name Nation Points
1. TUTARIKOV Egor
RUS
500.000
2. RICHALET-CHAUDEUR Arthur
FRA
450.000
3. RICHALET-CHAUDEUR THEO
FRA
400.000
4. CARVALHEIRO Filipe
SUI
350.000
5. LIBERT Guillaume
FRA
325.000
6. OLLIKAINEN Linus
FIN
300.000
7. IVANOV Vladislav
RUS
275.000
8. NAKARI Leevi
FIN
250.000
9. FAVRE-MERCURET Jules
FRA
225.000
10. WORLING Andrew
GBR
200.000
11. BÄCHER Julius
AUT
187.500
12. BAECHER Lion
AUT
175.000
13. MISKALA Veeti
FIN
162.500
14. ZONNE Justīne
LAT
150.000
15. SYNOWIEC Małgorzata
POL
145.000
16. VORONOVA Ekaterina
RUS
140.000
17. ANTALOVIC Jan
AUT
135.000
18. MAJEWSKI Stanisław
POL
130.000
19. VAUHKONEN Elias
FIN
125.000
20. KOSNAR Aleš
CZE
120.000
21. BUKOVAC Karlo
CRO
115.000
IVANOV Philip
AUT
-
KELEKIS Léo
FRA
-

Registrations

Pos Name Nation Reason
1 AEGERTER Paul
RSA
2 ANTALOVIC Jan
Junior 2019/2020
AUT
3 AUBRECHT Tj
USA
4 BÄCHER Julius
Junior 2019/2020
AUT
5 BELICZYNSKI Konrad
POL
6 BERETTA Alexandre
IRL
7 BERX Giel
BEL
8 BÖHME Jannik
GER
9 BRAUN Kilian
SUI
10 BUKOVAC Karlo
Junior 2019/2020
CRO
11 CALLEGARI Lorenzo
CAN
12 CROAL Nickolas
USA
13 DALLAGO Luca
AUT
14 DALLAGO Marco
AUT
15 DE PAOLI Jim
SUI
16 DUFOUR Valentin
SUI
17 DUGERDIL Tristan
FRA
18 ENGLER Luca
GER
19 GATIS Epners
LAT
20 GOULET GARNEAU Laurent
CAN
21 GRAF Florian
AUT
22 GROCHOWICZ Robert
POL
23 GRUBER Florian
GER
24 GRUS Jiří
CZE
25 HALBEISEN Patrik
AUT
26 HOFFMANN Michael
GER
27 HOMMA Jeff Koichi
JPN
28 IULIANELLO Michael
USA
29 IVANOV Philip
Junior 2019/2020
AUT
30 IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
31 JOHNSTONE Kale
USA
32 KÄRKI Petteri
FIN
33 KAUTTO Joonas
FIN
34 KELEKIS Léo

Junior 2019/2020
FRA
35 KIRSCH Lukas
Junior 2019/2020
GER
36 KNECHT Pierre-Charles
SUI
37 KORZESTANSKI Lukasz
POL
38 KOSNAR Aleš
Junior 2019/2020
CZE
39 KOSNAR Václav
CZE
40 KRAINER Karl Leopold
AUT
41 KRAINER-BIDOVEC Michael
AUT
42 KUEFFER Bernhard
SUI
43 KURZENDÖRFER Julian
GER
44 LANGEGGER Benedikt
AUT
45 LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
46 LUCKENEDER Gregor
AUT
47 LUPI Romain
FRA
48 MAJEWSKI Stanisław
Junior 2019/2020
POL
49 MARESCH Laurids
AUT
50 MERLINO Jonathan
FRA
51 MERZ Patrik
SUI
52 MIAUTON Eric
SUI
53 MILINKOVIC Eric
CAN
54 MISKALA Veeti
Junior 2019/2020
FIN
55 MIZERA Patrik
CZE
56 MOUHSINE Yassine
MAR
57 MURLYCHKIN Dmitriy
RUS
58 NADEAU Maxime
CAN
59 NAHLOVSKY Martin
CZE
60 NAKARI Leevi
Junior 2019/2020
FIN
61 NETTEN Antonio
NED
62 NOVOZHILOV Denis
RUS
63 OLAERTS Maarten
BEL
64 OLLIKAINEN Linus
Junior 2019/2020
FIN
65 ORIAT Jerome
FRA
66 OUDES Jakub
CZE
67 PANOV Andrey
RUS
68 REINISCH David
AUT
69 RICHALET-CHAUDEUR THEO
Junior 2019/2020
FRA
70 ROMANOV Filipp
RUS
71 ROUSSEAU Ruud
NED
72 RUIJSCH Matthijs
NED
73 SAARINEN Joni
FIN
74 SAITO Yu
JPN
75 SAJKO Piotr
POL
76 SCARSINI Diego
ITA
77 SCHRAM Jack
USA
78 SCIBOZ Kevin
SUI
79 SHIGERU mori
JPN
80 SIRBU Filip
ROU
81 SJÖMAN Samuel
FIN
82 SJÖMAN Matias
FIN
83 SKLENIČKA Jindřich
CZE
84 SUZUKI Masahito
JPN
85 SWANSON Andrew
USA
86 SYOUTA hosokawa
JPN
87 THORNTON Kirk
USA
88 TITOV German
RUS
89 TOLVANEN Antti
FIN
90 TUONONEN Jarkka
FIN
91 TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
92 URBAN Michael
CZE
93 VAUHKONEN Elias
Junior 2019/2020
FIN
94 VILEN Jani
FIN
95 WENTER Björn
ITA
96 WORLING Andrew
Junior 2019/2020
GBR
97 WORLING Robin
GBR
98 YOH Kitajima
JPN
99 ZEILE Tomass
LAT
Pos Name Nation Reason
1 CHAPPUIS Pauline
SUI
2 CONDROYER Amandine
FRA
3 KECK Barbie
USA
4 LEGERE Jacqueline
CAN
5 LEUSHINA Tatyana
RUS
6 MORAND Anaïs
SUI
7 MRŇOVÁ Petra
CZE
8 PFLUGOVÁ Karolína
CZE
9 RENAUD Clémence
CAN
10 SENOTRUSOVA Victoria
RUS
11 SEPPA Kristi
EST
12 SYNOWIEC Małgorzata
Junior 2019/2020
POL
13 TRUNZO Amanda
USA
14 VORONOVA Ekaterina
Junior 2019/2020
RUS
15 WINDISCH Veronika
AUT
16 YAKOVLEVA Alina
RUS
17 ZENZ Alice
AUT
18 ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT
Pos Name Nation Reason
1 ANTALOVIC Jan
Junior 2019/2020
AUT
2 BÄCHER Julius
Junior 2019/2020
AUT
3 BAECHER Lion
Junior 2019/2020
AUT
4 BUKOVAC Karlo
Junior 2019/2020
CRO
5 CARVALHEIRO Filipe
Junior 2019/2020
SUI
6 FAVRE-MERCURET Jules
Junior 2019/2020
FRA
7 IVANOV Philip
Junior 2019/2020
AUT
8 IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
9 KELEKIS Léo

Junior 2019/2020
FRA
10 KOSNAR Aleš
Junior 2019/2020
CZE
11 LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
12 MAJEWSKI Stanisław
Junior 2019/2020
POL
13 MISKALA Veeti
Junior 2019/2020
FIN
14 NAKARI Leevi
Junior 2019/2020
FIN
15 OLLIKAINEN Linus
Junior 2019/2020
FIN
16 RICHALET-CHAUDEUR Arthur
Junior 2019/2020
FRA
17 RICHALET-CHAUDEUR THEO
Junior 2019/2020
FRA
18 SYNOWIEC Małgorzata
Junior 2019/2020
POL
19 TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
20 VAUHKONEN Elias
Junior 2019/2020
FIN
21 VORONOVA Ekaterina
Junior 2019/2020
RUS
22 WORLING Andrew
Junior 2019/2020
GBR
23 ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT