Igora

Information

ATSX 500
500
Date March 7, 2020
Location Igora,
RUS
Website
Welcome Letter
Athlete Disclaimer

Official Results

Rank Name Nation Points
1. DALLAGO Luca
AUT
500.000
2. DE PAOLI Jim
SUI
450.000
3. NAKARI Leevi
Junior 2019/2020
FIN
400.000
4. DALLAGO Marco
AUT
350.000
5. URBAN Michael
CZE
325.000
6. TITOV German
RUS
300.000
7. SAARINEN Joni
FIN
275.000
8. NOVOZHILOV Denis
RUS
250.000
9. GUOLLA Daniel
CAN
225.000
10. SCHRAM Jack
USA
200.000
11. ENGLER Luca
GER
187.500
12. KAUTTO Joonas
FIN
175.000
13. TOLVANEN Antti
FIN
162.500
14. KOSNAR Václav
CZE
150.000
15. NAHLOVSKY Martin
CZE
145.000
16. KRYUKOV Pavel
RUS
140.000
17. OUDES Jakub
CZE
135.000
18. OLLIKAINEN Linus
Junior 2019/2020
FIN
130.000
19. GROCHOWICZ Robert
POL
125.000
20. STECENKO Leon
Junior 2019/2020
RUS
120.000
21. IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
115.000
22. OSADCHUK Nicholas
USA
110.000
23. KOCHUKOV Vladislav
RUS
105.000
24. RICHALET-CHAUDEUR Arthur
Junior 2019/2020
FRA
100.000
25. KÄÄRIÄINEN Petri
FIN
97.500
26. JASENOVICS Janis
LAT
95.000
27. PETKEVICS Janis
LAT
92.500
28. MERLINO Jonathan
FRA
90.000
29. ZAKHAROV Nikolay
RUS
87.500
30. MILINKOVIC Eric
CAN
85.000
31. HOFFMANN Michael
GER
82.500
32. ZHIGALOV Aleksey
RUS
80.000
33. SJÖMAN Samuel
FIN
78.750
34. TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
77.500
35. IBATOV Andrey
RUS
76.250
36. ROMANOV Filipp
RUS
75.000
37. KÄRKI Petteri
FIN
71.250
38. IBATOV Sergey
RUS
70.000
39. LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
68.750
40. ENDO Hiroki
JPN
67.500
41. LANGEGGER Benedikt
AUT
66.250
42. SEMENOV Dmitriy
RUS
65.000
43. REINISCH David
AUT
63.750
44. MAJEWSKI Stanisław
Junior 2019/2020
POL
62.500
45. DROBISHEV Denis
BLR
61.250
46. TAKKULA Tuukka
Junior 2019/2020
FIN
60.000
47. CZIRJÁK Áron
Junior 2019/2020
HUN
58.750
48. ERMAKOV Grigoriy
RUS
57.500
49. KUSHNEREV Roman
Junior 2019/2020
RUS
56.250
50. ZAITSEV Ilya
Junior 2019/2020
RUS
55.000
51. BALTAVICS Armands
LAT
53.750
52. KONOVALOV Sergey
RUS
52.500
53. KRASAVIN Andrei
RUS
51.250
54. AEGERTER Paul
RSA
50.000
Rank Name Nation Points
1. MORAND Anaïs
SUI
500.000
2. ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT
450.000
3. SENOTRUSOVA Victoria
RUS
400.000
4. WINDISCH Veronika
AUT
350.000
5. LEUSHINA Tatyana
RUS
325.000
6. YAMAMOTO Junko
JPN
300.000
7. SYNOWIEC Małgorzata
Junior 2019/2020
POL
275.000
8. CONDROYER Amandine
FRA
250.000
9. LELDE Malina
LAT
225.000
10. DUVANOVA Vera
RUS
200.000
11. YAKOVLEVA Alina
RUS
187.500
12. BELIAKINA Anastasia
Junior 2019/2020
RUS
175.000
13. ILATOVSKAIA Svetlana
RUS
162.500
14. SEPPA Kristi
EST
150.000
Rank Name Nation Points
1. RICHALET-CHAUDEUR Arthur
FRA
500.000
2. TUTARIKOV Egor
RUS
450.000
3. OLLIKAINEN Linus
FIN
400.000
4. ZONNE Justīne
LAT
350.000
5. IVANOV Vladislav
RUS
325.000
6. LIBERT Guillaume
FRA
300.000
7. STECENKO Leon
RUS
275.000
8. NAKARI Leevi
FIN
250.000
9. MAJEWSKI Stanisław
POL
225.000
10. TAKKULA Tuukka
FIN
200.000
11. CZIRJÁK Áron
HUN
187.500
12. SYNOWIEC Małgorzata
POL
175.000
13. KUSHNEREV Roman
RUS
162.500
14. ZAITSEV Ilya
RUS
150.000
15. BELIAKINA Anastasia
RUS
145.000

Registrations

Pos Name Nation Reason
1 AEGERTER Paul
RSA
2 ALANIKULA jesse
FIN
3 BALTAVICS Armands
LAT
4 BAZHENOV Aleksandr
RUS
5 BERGESON Daniel
USA
6 BRUXELLES Jean-Michel
FRA
7 CHAPLYGIN ILYA
RUS
8 CHUMAROV Pavel
RUS
9 CROAL Nickolas
USA
10 CZIRJÁK Áron
Junior 2019/2020
HUN
11 DALLAGO Luca
AUT
12 DALLAGO Marco
AUT
13 DE PAOLI Jim
SUI
14 DROBISHEV Denis
BLR
15 DUFOUR Valentin
SUI
16 ENDO Hiroki
JPN
17 ENGLER Luca
GER
18 ERMAKOV Grigoriy
RUS
19 GAINULLIN Marat
Junior 2019/2020
RUS
20 GATIS Epners
LAT
21 GORBACHEV Sergey
RUS
22 GRAF Florian
AUT
23 GROCHOWICZ Robert
POL
24 GRUS Jiří
CZE
25 GUOLLA Daniel
CAN
26 HEINO Mikko
FIN
27 HOFFMANN Michael
GER
28 HYTTI Janne
FIN
29 IBATOV Andrey
RUS
30 IBATOV Sergey
RUS
31 IULIANELLO Michael
USA
32 IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
33 JAAMALAINEN Erkki
FIN
34 JASENOVICS Janis
LAT
35 KÄÄRIÄINEN Petri
FIN
36 KÄRKI Petteri
FIN
37 KARTTUNEN Jarno
FIN
38 KAUTTO Joonas
FIN
39 KELEKIS Léo

Junior 2019/2020
FRA
40 KNECHT Pierre-Charles
SUI
41 KOCHUKOV Vladislav
RUS
42 KONOVALOV Sergey
RUS
43 KORZESTANSKI Lukasz
POL
44 KOSNAR Václav
CZE
45 KRASAVIN Andrei
RUS
46 KROKHIN maxim
SWE
47 KRYUKOV Pavel
RUS
48 KULLAA Tuomas
FIN
49 KURSHEV Vladislav
RUS
50 KUSHNEREV Roman
Junior 2019/2020
RUS
51 KUZNETSOV Nikolay
RUS
52 LAHTI Mirko
FIN
53 LANGEGGER Benedikt
AUT
54 LEHTO Jere
FIN
55 LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
56 LINDSTROEM Rasmus
FIN
57 LUCKENEDER Gregor
AUT
58 MAJEWSKI Stanisław
Junior 2019/2020
POL
59 MAKSIMOV Dmitriy
RUS
60 MAZHNIKOV Ilya
Junior 2019/2020
RUS
61 MERLINO Jonathan
FRA
62 MERZ Patrik
SUI
63 MIAUTON Eric
SUI
64 MILINKOVIC Eric
CAN
65 MISKALA Veeti
Junior 2019/2020
FIN
66 MORRIS Brittan
USA
67 MOUH Mehdi
FRA
68 MURLYCHKIN Dmitriy
RUS
69 NAHLOVSKY Martin
CZE
70 NAKARI Leevi
Junior 2019/2020
FIN
71 NOVOKRESCHENOV Grigorii
RUS
72 NOVOZHILOV Denis
RUS
73 NYMARK Max
FIN
74 OLLIKAINEN Linus
Junior 2019/2020
FIN
75 OSADCHUK Nicholas
USA
76 OUDES Jakub
CZE
77 PANOV Andrey
RUS
78 PASHUK Viachaslau
BLR
79 PETKEVICS Janis
LAT
80 POTAPENKO Vitalij
RUS
81 REINISCH David
AUT
82 RICHALET-CHAUDEUR Arthur
Junior 2019/2020
FRA
83 ROMANOV Filipp
RUS
84 SAARINEN Joni
FIN
85 SAUREN Jesse
FIN
86 SCHRAM Jack
USA
87 SCIBOZ Kevin
SUI
88 SEMENOV Dmitriy
RUS
89 SIUSKIN Pavel
BLR
90 SJÖMAN Samuel
FIN
91 SJÖMAN Matias
FIN
92 STECENKO Leon
Junior 2019/2020
RUS
93 STREIKIS Rihards
LAT
94 TAKKULA Tuukka
Junior 2019/2020
FIN
95 TITOV German
RUS
96 TOLVANEN Antti
FIN
97 TUONONEN Jarkka
FIN
98 TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
99 URBAN Michael
CZE
100 VAN WIJHE Richard
SWE
101 VAUHKONEN Elias
Junior 2019/2020
FIN
102 VAUHKONEN Valtteri
Junior 2019/2020
FIN
103 VILEN Jani
FIN
104 ZAITSEV Ilya
Junior 2019/2020
RUS
105 ZAKHAROV Nikolay
RUS
106 ZHIGALOV Aleksey
RUS
Pos Name Nation Reason
1 BELIAKINA Anastasia
Junior 2019/2020
RUS
2 CONDROYER Amandine
FRA
3 DUDOROVA Arina
RUS
4 DUVANOVA Vera
RUS
5 ILATOVSKAIA Svetlana
RUS
6 KLEMOLA Miisa
FIN
7 LELDE Malina
LAT
8 LEUSHINA Tatyana
RUS
9 MORAND Anaïs
SUI
10 SARRALA Tuisku
FIN
11 SCHNEIDER Virginie
BEL
12 SENOTRUSOVA Victoria
RUS
13 SEPPA Kristi
EST
14 SYNOWIEC Małgorzata
Junior 2019/2020
POL
15 VORONOVA Ekaterina
Junior 2019/2020
RUS
16 WINDISCH Veronika
AUT
17 YAKOVLEVA Alina
RUS
18 YAMAMOTO Junko
JPN
19 ZENZ Alice
AUT
20 ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT
Pos Name Nation Reason
1 ALLAB Islam
Junior 2019/2020
FRA
2 BELIAKINA Anastasia
Junior 2019/2020
RUS
3 CARVALHEIRO Filipe
Junior 2019/2020
SUI
4 CZIRJÁK Áron
Junior 2019/2020
HUN
5 GAINULLIN Marat
Junior 2019/2020
RUS
6 GAINUTDINOV Rustem
Junior 2019/2020
RUS
7 IVANOV Vladislav
Junior 2019/2020
RUS
8 KELEKIS Léo

Junior 2019/2020
FRA
9 KUSHNEREV Roman
Junior 2019/2020
RUS
10 LIBERT Guillaume
Junior 2019/2020
FRA
11 MAJEWSKI Stanisław
Junior 2019/2020
POL
12 MAZHNIKOV Ilya
Junior 2019/2020
RUS
13 MISKALA Veeti
Junior 2019/2020
FIN
14 NAKARI Leevi
Junior 2019/2020
FIN
15 OLLIKAINEN Linus
Junior 2019/2020
FIN
16 PYATKOV Nikita
Junior 2019/2020
RUS
17 RICHALET-CHAUDEUR Arthur
Junior 2019/2020
FRA
18 STECENKO Leon
Junior 2019/2020
RUS
19 SYNOWIEC Małgorzata
Junior 2019/2020
POL
20 TAKKULA Tuukka
Junior 2019/2020
FIN
21 TUTARIKOV Egor
Junior 2019/2020
RUS
22 VAUHKONEN Elias
Junior 2019/2020
FIN
23 VAUHKONEN Valtteri
Junior 2019/2020
FIN
24 VORONOVA Ekaterina
Junior 2019/2020
RUS
25 ZAITSEV Ilya
Junior 2019/2020
RUS
26 ZONNE Justīne
Junior 2019/2020
LAT
27 АБРАМОВ Артём
Junior 2019/2020
RUS
28 МАРАТ Бисимбиев
Junior 2019/2020
RUS